Czym jest Dentofobia?

Dentofobia, czyli strach przed zabiegami dentystycznymi to jedna z najczęstszych przyczyn, przez które pacjenci szerokim łukiem omijają gabinety stomatologiczne.

Ból jest subiektywnym, przykrym i negatywnym wrażeniem zmysłowym i emocjonalnym, powstającym pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę. Ból jest odczuwany przez każdego człowieka inaczej. Taki sam bodziec u niektórych osób nie wywołuje prawie żadnych reakcji, podczas gdy u innych wywołuje  średni bądź silny ból.  Niestety, większości zabiegów stomatologicznych towarzyszy ból. Na szczęście współczesna medycyna pozwala zniwelować te przykre objawy niemal w 100%.
 
Już wkrótce w naszym gabinecie będzie dostępne urządzenie do komputerowego podawania znieczuleń. Urządzenie to nie przypomina tradycyjnej strzykawki. Specjalny komputer steruje prędkością podawania środka znieczulającego, lekarz wybiera tylko odpowiedni program znieczulenia. Dzięki delikatnej iniekcji leku znieczulającego, procesowi znieczulenia nie towarzyszy uczucie rozpierania i bólu. Znieczulenie jest podawane precyzyjniej, można więc w ten sposób zminimalizować ilość środka znieczulającego. Należy przy tym pamiętać, że żadne środki znieczulające nie są zupełnie obojętne dla organizmu.