In Uncategorized
Próchnica zębów jest chorobą bardzo powszechną, dotyczy niemal każdego. Wywołują ją bakterie, które z resztek pożywienia produkują kwasy, a te z kolei osłabiają strukturę szkliwa i prowadzą do powstawania ubytków. Szczególnie narażone są przestrzenie między zębami, skąd trudno usunąć płytkę nazębną szczoteczką. Jedynie za pomocą nitki dentystycznej można to zrobić dokładnie i skutecznie.
Nici dentystyczne występują w różnych wariantach ( woskowane, z fluorem, dla osób z aparatami ortodontycznymi lub stałymi uzupełnieniami protetycznymi ).  Dla osób początkujących, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej wprawy w używaniu nitki, polecamy wybór grubszych nici, ponieważ cieńsze  mogą częściej przypadkowo zranić dziąsło. Najlepszym sposobem na wybór idealnie dopasowanej nici jest przetestowanie kilku rodzajów i producentów na własnych zębach.

Czyszczenie zębów nicią dentystyczną powinno zostać przeprowadzone przed ich szczotkowaniem. Należy oderwać około pół metrowy kawałek. Końce nici owijamy wokół palców wskazujących obu dłoni, tak by przestrzeń pomiędzy nimi wyniosła ok 10 cm. Naprężoną nić wkładamy między zęby i poruszamy nią w przód i tył schodząc powoli w dół ( w  zębach żuchwy ) lub w górę ( w zębach szczęki ). Do każdej przestrzeni używamy nowego kawałka nici. Osoby o wyjątkowo wrażliwych dziąsłach powinny ostrożnie czyścić zęby u nasady. Początkowe krwawienia ustąpią z czasem. Jeżeli podrażnienia związane ze stosowaniem nici utrzymują się zbyt długo, warto przepłukiwać jamę ustną płynem antyseptycznym, który złagodzi stany zapalne.

Recent Posts
Szybki kontakt

Zadzwoń 22 448 50 55 lub napisz do nas. Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.

Mało czytelny? Wczytaj nowy. captcha txt