Co zamiast tradycyjnych wypełnień?
Leczenie ubytków w zębach polega na usunięciu chorej tkanki zęba i natychmiastowym wypełnieniu powstałego ubytku tzw. plombą.
W przypadku niewielkich ubytków ta metoda jest najlepsza, szybka i skuteczna. Kiedy jednak utrata tkanek zęba jest znaczna, nie zawsze sprawdza się. Najwięcej trudności sprawia lekarzowi właściwe odtworzenie punktu stycznego, czyli kontaktu z sąsiednimi zębami. Ząb rozszerza się od dziąsła w kierunku powierzchni zgryzowej i uzyskanie właściwego kształtu za pomocą wypełnienia nie zawsze jest możliwe. Wówczas można zastosować inleye i onleye, które umożliwiają dokładniejszą rekonstrukcję tkanek. Przygotowuje je technik protetyk na podstawie pobranego wycisku (1-wsza wizyta), a następnie lekarz mocuje uzupełnienie w jamie ustnej (2-ga wizyta). Nowoczesne materiały mocujące są bezpieczne dla zęba i bardzo wytrzymałe. Dużym plusem tych rozwiązań jest fakt, że nie musimy zawsze umartwiać zęba tak jak w przypadku tradycyjnych wkładów koronowo-korzeniowych. Idealne punkty styczne ułatwiają higienę, resztki pokarmowe nie gromadzą się pomiędzy zębami,
znacznie wolniej dochodzi do rozszczelnień wypełnień i zapalenia brodawek dziąsłowych – jednym słowem- wydłużają czas obecności zęba w jamie ustnej. Ineye i onleye wykonujemy z kompozytów, złota lub porcelany.