In Uncategorized
Aby poprawić higienę jamy ustnej polecamy stosowanie irygatorów stomatologicznych. Są to urządzenia wspomagające tradycyjną szczoteczkę i służą głównie do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, czyli miejsc, gdzie tradycyjna szczoteczka nie może dotrzeć.
Zalegające w przestrzeniach międzyzębowych resztki pokarmowe są pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę zębów i zapalenie dziąseł. Stosowanie nici dentystycznych i wykałaczek nie zawsze przynosi ulgę. W wielu przypadkach nie udaje w pełni oczyścić przestrzeni pomiędzy zębami. U osób noszących aparaty ortodontyczne, mosty, implanty a także u pacjentów z chorobami dziąseł, irygator znacznie pomoże utrzymać właściwą higienę jamy ustnej.
Irygator stomatologiczny jest zbudowany podobnie jak elektryczna szczoteczka do zębów, ale zamiast głowicy ma wmontowaną miniaturową dyszę, połączoną ze zbiornikiem na wodę. Po uruchomieniu urządzenia, z dyszy wypływa woda pod wysokim ciśnieniem. Dociera ona do trudno dostępnych miejsc między zębami, oczyszczając je z zalegających resztek pokarmów i likwidując nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Dodatkowo, strumień wody skierowany na dziąsła masuje i wzmacnia  je i w rezultacie likwiduje ich stan zapalny.
Recent Posts
Szybki kontakt

Zadzwoń 22 448 50 55 lub napisz do nas. Odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego.

Mało czytelny? Wczytaj nowy. captcha txt